Αύριο 8 Μαρτίου, από τις 11:45 έως τις 13:15, στην αίθουσα εκδηλώσεων, το μέλος του Συμβουλίου Στήριξης του σχολείου μας Απόστολος Παπαδούλης θα ενημερώσει του μαθητές σχετικά με την επιχειρηματικότητα.

Ο κ. Απόστολος Παπαδούλης είναι καθηγητής του Τμήματος Μηχανικών Πολεοδομίας, Χωροταξίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και Γενικός Διευθυντής της Αναπτυξιακής Εταιρείας Διαχείρισης Ευρωπαϊκών Πόρων (ΑΕΔΕΠ), η οποία χρηματοδοτεί επενδύσεις από το ΕΣΠΑ.

Στην εκδήλωση που οργανώνει το σχολείο μας, θα συζητηθούν οι προκλήσεις που αντιμετωπίζουν οι νέοι άνθρωποι στο μέλλον της εργασίας, η σημασία της δημιουργικότητας και η αξία της ιδέας στην επιχειρηματική διαδικασία.

Επίσης, θα εξεταστεί η ανάγκη συνεργασίας και η σημασία των σχέσεων στην επιτυχή πορεία μιας επιχείρησης. Τέλος, θα παρουσιαστούν ιστορίες επιτυχίας από δημιουργούς start-up επιχειρήσεων, προσφέροντας έμπνευση και πρακτικές συμβουλές στους μαθητές.

Σας περιμένουμε!

Δημήτρης Σπανόπουλος