Με χαρά ανακοινώνουμε τη διοργάνωση μιας εθελοντικής αιμοδοσίας στο χώρο του σχολείου, από κοινού από τα 3 σχολεία του συγκροτήματος (2ο Πρότυπο Γενικό Λύκειο Βόλου, 2ο Πρότυπο Γυμνάσιο Βόλου, Εσπερινό Λύκειο Βόλου), στις 15 Φεβρουαρίου 2024, και σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε.

Για να ενθαρρύνουμε τη συμμετοχή και να διαδώσουμε το μήνυμα της αιμοδοσίας, προσκαλούμε όλους τους μαθητές του 2ου Πρότυπου Λυκείου Βόλου να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό δημιουργίας αφίσας με θέμα την αιμοδοσία.

Καταθέστε τις δημιουργίες σας μέχρι τις 22 Ιανουαρίου 2024, και ετοιμαστείτε για ένα ταξίδι δημιουργικότητας.

Ένα συμβολικό βραβείο θα απονεμηθεί στην καλύτερη αφίσα, που θα επιλεγεί με ψηφοφορία.

Και όχι μόνο αυτό! Η νικήτρια αφίσα θα έχει την τιμή να χρησιμοποιηθεί για την προώθηση της δράσης της εθελοντικής αιμοδοσίας στα τοπικά Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης και στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, φωτίζοντας τον δρόμο για αυτή τη σημαντική πρωτοβουλία.

Ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας για έναν κοινό σκοπό: να δώσουμε το δώρο της ζωής.

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με τους κυρίους Γιώτη, Κοσμά, και Παπανικολάου.

Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας και τη συμμετοχή σας!